آموزش ارز دیجیتال به زبان ساده – مقدماتی تا پیشرفته

آموزش  ارز دیجیتال به زبان ساده - مقدماتی تا پیشرفته
در این پست می‌خوانید:

آموزش ارز دیجیتال و آشنایی با رمز ارز

اگر به اخبار این روزها و به فضای مجازی دقت کرده باشید متوجه رمز ارز شده اید. نخستین راه برای آموزش ارز دیجیتال به زبان ساده این است که شما تعریف درستی از آن داشته باشید و بدانید چیست و چه موقع می توان از آن استفاده کرد. ما در این مقاله به زبان ساده به آموزش ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.

رمز ارزها پول فیزیکی یا سکه نمی باشند. بلکه آن ها ارزهای دیجیتال هستند. به منظور تراکنش مالی با رمز ارزها باید از رمز نگاری استفاده کرد. علاوه بر این رمز ارزها در کیف دیجیتال باقی می مانند، بهتر است بدانید رمز ارزها فرآیندی شبیه به ارزهای خارجی دارند. ارزهای خارجی نیاز به مقررات خاص دولتی دارد، اما رمز ارز این چنین نیست و تاثیرش را از عرضه/ تقاضا دریافت می نماید.

بیت کوین چیست؟

به منظور آموزش ارز دیجیتال بهتر است در آغاز تعریفی از بیت کوین را ارائه کنیم. در سال ۲۰۰۸ بود که جرقه بیت کوین روشن شد. بیت کوین نخستین و معروف ترین ارز دیجیتال است که در جهان معروف است و از ویژگی های بسیار زیادی برخوردار می باشد که این ویژگی آن را نسبت به بقیه ارزها معتبرتر کرده است. علاوه بر این قیمت گذاری و تولید متفاوتی که دارد آن را متمایز کرده است. این نوع ارز دیجیتال کم تر دچار تورم می شود و چیزی از ارزش آن کم نمی شود. ارز دیجیتال یا بیت کوین به صورت کاملا غیرمتمرکز در شبکه بلاک چین مشغول فعالیت می باشد. بر روی این ارز محاسبات ریاضی صورت گرفته است تا به عنوان رمز دیجیتالی درست شود و همین خود دلیلی می شود برای کم ارزش نشدن پول. برای اینکه بخواهند این رمز ارزها را استخراج کنند از دستگاه ویژه ای استفاده می کنند که باعث بالا رفتن مصرف برق می شود. کشورهای زیادی وجود دارد که این کار را جایز نمی دانند.

ماینینگ ارز دیجیتال

در آموزش ارز دیجیتال آشنایی با ماینینگ ارز دیجیتال بسیار مهم است. رمز ارزها می توانند بر روی بلاک چین کار کنند، و هر آنچه یک شبکه انجام می دهد و در آن صورت می گیرد را تایید و پس از آن ذخیره کنند. باید بدانید که بلاک چین تاثیر بسیار زیادی بر جهان اقتصاد گذاشته است و این تاثیر از راه ماینینگ صورت می گیرد. می توان گفت که استخراج یا ماینینگ ارز دیجیتال به همان فرایند تایید تراکنش ها گفته می شود. این فرایند با تولید سکه های جدید همراه است. خوب است بدانید که این کار با کارت گرافیک، CPU یا ای سیک انجام می شود.

کیف پول ارز دیجیتال

یکی از مباحث مهم در آموزش ارز دیجیتال کیف پول ارز دیجیتال است. این کیف پول شبیه حسابی می باشد که شما در بانک باز کرده اید. این کیف پول  زمینه ذخیره سازی ارزهایتان را فراهم می کند. قابلیت ها و امکاناتی که کیف دیجیتال دارد روز به روز در حال پیشرفت و توسعه می باشد. این کیف پول ها علاوه بر ذخیره و نگهداری ارزها کاربردهای دیگری نیز دارد مانند سهام گذاری و معامله. بهتر است بدانید که در دنیایی که غیر متمرکز است داشتن کیف پول دیجیتال می تواند بسیار به شما کمک کند. برای اینکه شما بتوانید با کیف دیجیتال کار کنید نیازی به وب و اینترنت ندارید، کار کردن با این کیف بسیار آسان می باشد زیرا طراحی آنها بسیار ساده است.

کیف پول ارز  دیجیتال چیست؟
کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

آیا ارزهای دیجیتال امن هستند؟

در مسیر آموزش ارز دیجیتال آگاهی از امنیت ارزها بسیار مهم است. این روزها بازار ارز دیجیتال با رشد و جهشی ناگهانی رو به رو شده است. اما یکی از مهم ترین مشکلات ارزهای دیجیتال خطرات مربوط به این ارزها می باشد، یکی از راه ها برای امن کردن ارزهای دیجیتال انتخاب کیف پول مناسب می باشد، علاوه بر این انتخاب کارگزاری مناسب هم می تواند به امنیت ارزهای دیجیتال کمک کند، هم چنین نگهداری کلیدهای خصوصی رمز ارزها هم به حفظ بیشتر امنیت این ارزها کمک خواهد کرد. زمانی که شما تصمیم گرفتید به تهیه ارز بپردازید باید نخستین قدمتان این باشد که آن را حتما درون والت یا کیف پول بگذارید چون استفاده از والت ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. استفاده از کیف پول و والت جزو بهترین انتخاب ها به شمار می رود و باید ویژگی های زیر را در بر گیرد:

  • ورود شما در دو مرحله صورت می گیرد.
  • تیمی که کیف پول امن را ایجاد کرده اند، فعال می باشند.
  • تیم معتبری در این مجموعه مشغول به کار می باشند.
  • رابط کاربری بسیار ساده می باشد.
  • بر روی تمام سیستم ها و دستگاه ها جواب می دهد.

برای ورود به ارز دیجیتال چقدر سرمایه لازم داریم؟

ارز دیجیتال به تعداد زیادی در بازار موجود می باشد. این ارزها از نظر قیمت با همدیگر متفاوت هستند، ارزهای دیجیتال معمولا قیمت زیادی ندارند و همین باعث می شود که هیچ گونه محدودیتی وجود نداشته باشد.

نحوه کسب درآمد از ارزهای دیجیتال

در میان مباحث مختلفی که در آموزش ارز دیجیتال مطرح می شود باید به کسب درآمد از این ارزها نیز اشاره کنیم. افراد بسیار زیادی می خواهند از راه ارزهای دیجیتال کسب درآمد کنند. سهام گذاری یکی از مهم ترین راه ها برای کسب سود می باشد. این روشی می باشد که کاربران هنگامی که توکن های خود را برای وثیقه در یک پروتکل قفل کنند، تراکنش آن ها تایید می شود و  می توانند پاداش دریافت کنند. می توان گفت ارز دیجیتال بسیار سود ده می باشد. هر چه شما تراکنش بیشتری داشته باشد به همان میزان هم سود دهی بالاتری خواهید داشت.

بهترین رمز ارزها برای سرمایه گذاری

به منظور آموزش ارز دیجیتال بهتر است سری به سرمایه گذاری نیز بزنیم. بازار ارز دیجیتال هر روز گسترده تر می شود. شاید برای شما هم این سوال مطرح شود که آیا سرمایه گذاری برای ارزهای دیجیتال کار درستی است؟ همانطور که می دانید ارزهای دیجیتال در حال نوسان هستند و این نوسانات خود پلی است به سوی یک سرمایه گذاری موفق. اگر بخواهیم سرمایه گذاری در رمز ارزها را به دو دسته تقسیم کنیم می توانیم بگوییم که اولین مورد خرید و فروش ارزها می باشد و مورد دوم استخراج ارزها. هر فردی با توجه به شرایطی که دارد می تواند یکی از این بخش ها را انتخاب نماید.

یکی از راه ها برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال خرید و فروش ارز می باشد، افراد با این سرمایه گذاری می توانند با تمرکز بر تحلیل های موجود برای خرید ارز اقدام نمایند و از افزایش سود خود لذت ببرند. مورد دوم که پیش تر نیز به آن اشاره کردیم، استخراج ارز دیجیتال است. بهتر است بدانید که از هر ارز دیجیتالی تنها می توان مقدار ثابتی تولید کرد و ظرفیت آن هیچ گونه تغییری نمی کند. خوب است بدانید با گذشت زمان استخراج دشوارتر می شود. پنج رمز ارز وجود دارد که بسیار بین مردم معروف است: ۱. اتریوم ۲. کاردانو ۳. بیت کوین ۴.بیت کوین کش ۵. لایت کوین

آیا دوج کوین، شیبا و توکن های جدید بخریم؟

در مسیر آموزش ارز دیجیتال سوالاتی ممکن است پیش آید. در اینجا قرار است به یکی از این سوالات که درباره خریداری می باشد، بپردازیم. اگر بخواهیم نگاه کلی به این قضیه داشته باشیم، باید بگوییم خرید دوج کوین،  شیبا و توکن کمی سخت می باشد و برای سرمایه گذاری دشوار است. نوسان قیمت در شیبا و دوج کوین باعث حیرت شده است. چون باید برای خرید ریسک آن را تماما بپذیرید.

چگونه پروژه های کلاهبرداری ارزهای دیجیتال را تشخیص دهیم؟

به منظور آموزش ارز دیجیتال خوب است به پروژه های کلاهبرداری نیز اشاره کنیم. مسیر رشد و خرید ارزهای دیجیتال بسیار جذاب می باشد و افراد زیادی را جذب کرده است. اما گاهی اوقات ممکن است کسانی بخواهند با سوء استفاده و کلاهبرداری پیش بروند.  یکی از این کلاه برداری ها پانزی می باشد، پانزی یک کلاه برداری در سرمایه گذاری محسوب می شود که به سرمایه گذاران وعده پرداخت بازدهی می دهد و با این کار اقدام به فریب دادن آن ها می کند. یکی از بهترین راه ها برای تشخیص کلاهبرداری ارز دیجیتال این است که پیش از سرمایه گذاری روی یک تیم مشخص تحقیق نمایید. هنگامی که می خواهید سرمایه گذاری جدید انجام دهید باید بسیار احتیاط کنید. ضروری است که اطلاعات خود را افزایش دهید و فقط از منابع معتبر برای این کار استفاده کنید.

شروع خرید و فروش رمز ارزها

برای اینکه بتوانید به خرید و فروش رمز ارزها اقدام نمایید می توان دو روش را در پیش بگیرید:

روش اول این است که می تواند از راه صرافی به خرید و فروش رمز ارز بپردازید. بهتر است بدانید یک سرمایه گذار باید یک صرافی معتبر را انتخاب نماید و در آنجا ثبت نام کند تا بتواند از راه حساب کاربری ایجاد شده معاملات خود را به سرانجام برساند.

شما می توانید برای خود در بازار فارکس حساب کاربری باز کنید و در این بازار به خرید و فروش رمز ارزها بپردازید.

روش اولی که به شما معرفی کردیم بسیار آسان تر می باشد،  شما می توانید از طریق صرافی به خرید و فروش رمز ارزها بپردازید.

نحوه خرید و فروش رمز ارز ها
نحوه خرید و فروش رمز ارز ها

چگونه بیت کوین یا هر رمز ارز دیگری بخریم؟

شما می توانید از دو راه اقدام به خرید رمز ارز کنید: راه مستقیم و راه غیر مستقیم. راه مستقیم این است که شما از صرافی بیت کوین و رمز ارز می خرید و به این صورت که صرافی از شما تایید شماره تلفن، ارسال مدارک سکونت و مدرک شناسایی معتبر می خواهد. یکی از بهترین راه ها برای خرید بیت کوین و رمز ارز این است که از طریق تریدینگ اقدام نمایید. هم چنین از سایت لوکال بیت کوینز نیز می توانید به خرید و فروش بیت کوین بپردازید. خوب است بدانید ایرانی های زیادی در این سایت مشغول فعالیت هستند.

چطور ارز های دیجیتال را بخریم و چقدر سرمایه لازم داریم؟

در مسیر آموزش ارز دیجیتال به خرید ارزهای دیجیتال و میزان سرمایه مورد نیاز رسیدیم. روش های زیادی برای خرید ارز دیجیتال وجود دارد. یکی از مهم ترین راه ها، صرافی ها می باشند که به صرافی های داخل و خارج کشور تقسیم بندی می شود. حداقل سرمایه لازم برای خرید ارز دیجیتال حدودا یک میلیون می باشد. به یاد داشته باشد که صرافی ها کارمزدهای مختلفی دارد و امکان دارد گاهی برای خرید و فروش هایی که حجم آن ها کم است مقدار زیادی از سرمایه شما به کارمزد اختصاص یابد.

صرافی ارز دیجیتال چیست؟

صرافی ارز دیجیتال زمینه ای را فراهم می کند تا افراد زیادی بتوانند در آن به معامله ارز دیجیتال بپردازند. یک صرافی هم می تواند بر روی تلفن همراه شما نصب شود و هم می تواند در سایت قرار داشته باشد. اگر بخواهیم در مورد کار صرافی ها توضیح دهیم باید بگوییم که در حالت اول یعنی صرافی دیجیتال شما می توانید با خود صراف معامله نمایید. حالت دوم این است که ممکن است خود صراف، طرف معامله نباشد و او فقط یک واسطه باشد بین فروشنده و خریدار.

ویژگی های یک صرافی خوب چیست؟

کسانی که به دنبال آموزش ارز دیجیتال می باشند بهتر است از ویژگی های یک صرافی خوب نیز مطلع شوند. یک صرافی خوب در درجه اول باید به مشتری حس امنیت را بدهد. وقتی شما به صرافی می روید و می خواهید سرمایه گذاری نمایید، این به آن معناست که به صرافی اعتماد کرده اید، پس امنیت از جمله راه های بسیار مهم می باشد. یک صرافی خوب باید روش پرداخت معین و مشخصی داشته باشد. صرافی باید معتبر و دارای شهرت باشد.. کارمزدی که دریافت می کند پایین باشد. این مورد برای صرافی یک حسن محسوب می شود. ضروری است که تیم پشتیبانی صرافی بسیار قوی باشد.

کدام صرافی های ارز دیجیتال ایرانی قابل اعتماد و دارای مجوزند؟

صرافی قابل اعتماد می باشد که سرعت تراکنش بالایی داشته باشد. امکان خرید فروش به صورت کاملا حضوری فراهم باشد. احراز هویت در آن بسیار ساده باشد و پلتفرم آن از امنیت بالایی برخوردار باشد.

بهترین صرافی ارز دیجیتال کدام است؟

بهترین صرافی ارز دیجیتال آن است که احراز هویت سریع داشه باشد، تعداد ارزهای آن در حال افزایش باشد و تیم  پشتیبانی آن قوی و سریع باشند.

کسب درآمد از ارز دیجیتال
کسب درآمد از ارز دیجیتال

چطور در صرافی های خارجی ثبت نام و خرید فروش کنیم؟

از آنجا که کشور ما تحت تحریم است، برای ثبت نام در صرافی های خارجی باید از آی پی های ثابت استفاده کرد تا هویت ایرانی پنهان شود. سعی کنید آی پی را تغییر ندهید. بقیه مراحل ثبت نام ساده و بدون پیچیدگی است.

صرافی بایننس چیست؟

صرافی بایننس  از سال ۲۰۱۷ مشغول به کار شده است و بزرگ ترین صرافی دنیا به شمار می رود. این صرافی محبوب ترین صرافی به شمار می رود. اگر بخواهیم از حجم معاملات روزانه صرافی بایننس بگوییم باید بگوییم که که حجم این معاملات بیشتر از ۶۲ میلیارد می باشد.

چرا بایننس بهترین صرافی دنیاست؟

بایننس بزرگترین صرافی دنیا محسوب می شود، دلیل محبوبیت این صرافی کارمزد بسیار پایین تراکنش ها می باشد. همچنین پشتیبانی بسیار بالا از آلت کوین ها و امنیت زیاد از دیگر ویژگی های مهم این صرافی معتبر است.